Әдебиет - ұлттың жаны. Ұлттық сана, тағдыр, жан жүйесі - көркемөнердің басты тақырыбы. Таптық жік арқылы әдебиет жасалмайды...
Жүсіпбек Аймауытұлы

Басты бет
Әдеби үдеріс
ХVІІ Халықаралық «Шабыт - 2014» қатысушыларды іріктеу кезеңі

20.10.2014 2144

ХVІІ Халықаралық «Шабыт - 2014» қатысушыларды іріктеу кезеңі

Шабыт.jpg

ХVІІ Халықаралық «Шабыт - 2014» шығармашыл жастар фестивалінің «Үздік әдеби шығарма» аталымы (Поэзия)  бойынша 2014 жылдың 20 қазаны сағ. 19:00-ге  дейін қазылар алқасының қатысуымен үміткерлерді іріктеу кезеңі өтеді.

Қазақстан Республикасы Президенті Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтың және ЮНЕСКО-ның қолдауымен Астана қаласы әкімдігі Астана қаласы мәдениет басқармасының ұйымдастыруымен ХVІІ Халықаралық «Шабыт - 2014» шығармашыл жастар фестивалінің «Үздік әдеби шығарма» аталымы (Поэзия) бойынша конкурс осы жылдың 3-8 қараша аралығында Астана қаласының Орталықтандырылған кітапхана жүйесінде өтеді. Келу және орналасу мерзімі – 2014 жылдың 2-3 қараша күндері.

Фестивальге қатысатын үміткерлердің шығармалары 2014 жылдың 10 қазанына дейін «Әдебиет порталы» Интернет-жобасында қабылданып, онлайн түрде ашық жарияланды. 

Аталмыш халықаралық фестивальге Қытай, Моңғолия, Қырғызстан және Қазақстаннан  150 үміткердің шығармалары келіп түсті. Барлық шығармалар порталда  жарияланып,  үміткерлердің тізімі де қоса беріліп отыр.

2014 жыл 20 қазан, сағ.: 19:00-ге  дейін қазылар алқасының қатысуымен үміткерлерді іріктеу кезеңі өтеді.

Іріктеу кезеңінде мыналар назарға алынды:

–     Поэзияға әкелген жаңалығы; 

–     Тұтас шығармашылығы; 

–     Ақын ретінде танымалдылығы;

–     Әлеуметтік желілерде талқылануы.

 

Қатысушы үміткерлердің  тізімі:

1.      Наурыз Саршаев (Тараз)

2.      Хамит Есаман (Тараз)

3.      Қуаныш Медеубаев (Қарағанды)

4.      Мерген Тоқсанбай (Көкшетау)

5.      Данияр Әлімқұл (Тараз)

6.      Индира Кереева (Ақтөбе)

7.      Жандарбек Жұман (Астана)

8.      Нұржан қадырәлі (Тараз)

9.      Құндыз Жұбаева (Ақтөбе)

10.  Мөлдір Айтбай (Астана)

11.  Асылбек Жаңбырбай (Маңғыстау)

12.  Мақсат Күземхан (Қарағанды)

13.  Айбек Молдабай (Астана)

14.  Тұрсынбек Башар (Оңтүстік Қазақстан облысы)

15.  Жасұлан Серік (Қызылорда)

16.  Қабиден Қуанышбайұлы (Астана)

17.  Айдана Сегізбаева (Астана)

18.  Нұрдос Кәрім (Қарағанды)

19.  Қайрат Иманбек (Қарағанды)

20.  Нұртас Тұрғанбекұлы (Алматы)

21.  Сыйлыгүл Наурызбекқызы (Астана)

22.  Алпамыс Файзолла (Алматы)

23.  Динара Мәлік (Астана)

24.  Әлімжан Әлішер (Оңтүстік Қазақстан облысы)

25.  Нұрлан Иса (Оңтүстік Қазақстан облысы)

26.  Жұлдызай Ысқақ (Астана)

27.  Нұргүл Қалимолда (Атырау)

28.  Мерей Қартов (Шығыс Қазақстан облысы)

29.  Ершат қайболдин (Шығыс Қазақстан облысы)

30.  Әлия Іңкәрбек (Алматы)

31.  Қайрат Сейітқазин (Астана)

32.  Еламан Хасенұлы (Павлодар)

33.  Айжан Табаракқызы (Астана)

34.  Ләззат Мақаш (Батыс Қазақстан облысы)

35.  Мәрлен Ғилымханов (Батыс Қазақстан облысы)

36.  Жарқыннұр Болысхан (Қарағанды)

37.  Мақсат Дауылбай (Қызылорда)

38.  Қажығали боранбай (Оңтүстік Қазақстан облысы)

39.  Жасұлан Мақаев (Шығыс Қазақстан облысы)

40.  Жомарт Зұлпыхар (Тараз)

41.  Меруерт Мұхамадиева (Шығыс Қазақстан облысы)

42.  Жұлдыз Ілебаева (Тараз)

43.  Аслан Қанғожин (Қостанай)

44.  Бауыржан Игілік (Шығыс Қазақстан облысы)

45.  Марұлан Ақан (Алматы)

46.  Шерхан Талап (Алматы)

47.  Мешіт Ғазизұлы (Қостанай)

48.  Оразбек Сапархан (Алматы)

49.  Айдана Серікқызы (Орал)

50.  Олжас Қасым (Астана)

51.  Мұқият Қойшыбайұлы (Арқалық)

52.  Бағлан Аңқауов (Қостанай)

53.  Бауыржан Әліқожа (Алматы)

54.  Мирас Қадырмұрат (Талдықорған)

55.  Жанерке Ғинаят (Батыс Қазақстан облысы)

56.  Асылзат Жұмабай (Тараз)

57.  Ризабек Нүсіпбекұлы (Астана)

58.  Мейіржан Әлібеков (Астана)

59.  Мұқағали Сейтқазы (Қарағанды)

60.  Жадыра Байбұланова (Қарағанды)

61.  Қызырбек Дүргінбайұлы (Моңғолия)

62.  Ажар Ерболған (Астана)

63.  Нұрболат Жолдасбек (Тараз)

64.  Бекзат Смадияр (Алматы)

65.  Арайлы Жақсылық (Тараз)

66.  Әрі Би-әрі Бек (Алматы)

67.  Темірбек Мақсұтхан (Алматы)

68.  Ретбек Мағазұлы (Алматы)

69.  Нұрболат Мешітбаев (Қостанай)

70.  Табиғат Абаилдаев (Тараз)

71.  Дамир Әбенов (Шығыс Қазақстан облысы)

72.  Ернар Қыдырбай (Қарағанды)

73.  Ақгүл Тұрсынбай (Қызылорда)

74.  Қастарбек Сайрауғазыұлы (Шығыс Қазақстан облысы)

75.  Бақытбек Қадырұлы (Астана)

76.  Дулат Құйқас (Алматы)

77.  Бақытжан Нұрмахан (Оңтүстік Қазақстан облысы)

78.  Ардақ Әзімхан (Алматы)

79.  Қазыбек Байжұманов (Шығыс Қазақстан облысы)

80.  Абай Ораз (Қарағанды)

81.  Биболат Сәтжанов (Қызылорда)

82.  Кәмшат Хасен (Алматы)

83.  Қуаныш Шарманов (Шығыс Қазақстан облысы)

84.  Руслан Әлкеев (Қостанай)

85.  Баубек Бердіжар (Астана)

86.  Сайрангүл Дархан (Алматы)

87.  Райхан Қуанышева (Маңғыстау)

88.  Аян Мейраш (Қарағанды)

89.  Азамат Әбілқайыр (Ақтөбе)

90.  Ақмаржан Жорабаева (Қарағанды)

91.  Руслан Әлкеев  (Қостанай)

92.  Айдын Байыс (Қарағанды)

93.  Жандос Омаров (Астана)

94.  Данара Дюсембинова (Шығыс Қазақстан облысы)

95.  Өміртай Еділханұлы (Қарағанды)

96.  Бекмұрат Өмірбек (Астана)

97.  Ерболат Мамырайхан (Қытай Халық Республикасы)

98.  Батырлан Сағынтаев (Қостанай)

99.  Нұрқанат Бұқабаев (Қостанай)

100.   Ұлықбек Тәңірбергенов (Қызылорда)

101.   Медет Божан (Шығыс Қазақстан облысы)

102.   Ғабит Кәдірбаев (Қызылорда)

103.   Құмай Ахан (Қарағанды)

104.   Қозыбай Құрман (Алматы)

105.   Қуат айтқалиев (Шығыс Қазақстан облысы)

106.   Гүлсара Шалқар (Астана)

107.   Бекмұрат Өмірбек (Астана)

108.   Жәнібек Әлиманов (Қарағанды)

109.   Ысқақ Оралбек (Орал)

110.   Айзада Рақымжанова (Қарағанды)

111.   Жадыра Жұмакүлбаева (Астана)

112.   Арман Шеризатов (Шығыс Қазақстан облысы)

113.   Алия Демейсенова (Астана)

114.   Гүлжанат Кірекесова (Қызылорда)

115.   Ануар Дуйсенбинов (Астана)

116.   Жекей Дәулетберді (Шығыс Қазақстан облысы)

117.   Ернар Әбдіразақ (Тараз)

118.   Төлебек Амалхан  (Алматы)

119.   Мүбәрак Қизат  (Алматы)

120.   Нұрбек Жаңғабаев (Алматы)

121.   Қабілет Баделхан (Шығыс Қазақстан облысы)

122.   Бектас Набиалхан (Оңтүстік Қазақстан облысы)

123.   Дархан Умиржанов (Қарағанды)

124.   Дидар Оспан (Қарағанды)

125.   Жәлел Шалқар (Қарағанды)

126.   Бауыржан Мырзақұлов (Оңтүстік Қазақстан облысы)

127.   Жандарбек Жұмағұлов (Батыс Қазақстан облысы)

128.   Айбол Исламғалиев (Алматы)

129.   Марта Петрова (Қостанай)

130.   Оралбек Ысқақ  (Орал)

131.   Рауан Қабидолдин (Қарағанды)

132.   Шолпан Нуртазина (Астана)

133.   Дина Садиева (Астана)

134.   Файзулла Төлтай (Тараз)

135.   Тізімбек Анашұлы (Пекин)

136.   Бухарбаева Кымбат (Костанай)

137.   Бек Жылқыбаев (Алматы)

138.   Саян Есжан (Астана)

139.   Духтарова Люся ( Өзбекстан республикасы)

140.   Шұғайы Ақынұлы (Алматы)

141.   Байтөсов Нұржан (ШҚО, Абай ауданы, Қарауыл ауылы туған)

142.   Мұқағали Кенжетайұлы (Шымкент)

143.   Жамгырчиев Бердибек (Кыргыз Республикасы)

144.   Калича Жакыпова (Кыргыз Республикасы)

145.   Жангазиев Максат (Кыргыз Республикасы)

146.   Касеинова Махабат (Кыргыз Республикасы)

147.   Жылдызбек Турсунбаев (Кыргыз Республикасы)

148.   Жандос Аманжолұлы (Монголия республикасы)

149.   Ұлағат Ханзада (Астана)

150.   Сыйлыхан Жумасалыхов (Орал)

 

adebiportal.kz


Біздің Telegram-парақшамызға жазылыңыздар! Бізбен бірге болыңыз!


Материалды көшіріп жариялау үшін редакцияның немесе автордың жазбаша, ауызша рұқсаты қажет және Adebiportal.kz порталына гиперсілтеме берілуі тиіс. Авторлық құқық сақталмаған жағдайда ҚР Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы заңымен қорғалады. Adebiportal@gmail.com 8(7172) 79 82 12 (ішкі – 112)

Мақала авторының көзқарасы редакцияның көзқарасын білдірмейді.


Көп оқылғандар